2. úroveň kvality - Kontrolované ekologické zemědělství

Proč dává Sonett při výrobě pracích a čistících prostředků přednost surovinám z kontrolovaného ekologického zemědělství?

 

Ve vývoji a výrobě našich produktů vždy upřednostňujeme suroviny pocházející z biodynamického zemědělství nebo kontrolovaného ekologického zemědělství. Pochází odtud veškerý náš olivový, řepkový nebo slunečnicový olej, kokosový a palmový tuk, éterické oleje a balzamovací přísady. Často bychom mohli použít dostupnější surovinu z konvenčního zemědělství, nebo látku vyrobenou ze zvířat či ropy. My ale vždy volíme tu šetrnější variantu.

 

Při výběru surovin u nás rozhoduje ohleduplnost k životnímu prostředí a udržitelnost. Jedná se o neoddělitelnou součást našich kritérií kvality. V Sonettu se domníváme, že kvalitu čistících a pracích prostředků určuje i jeho původ a celková šetrnost vůči životnímu prostředí. Všechny suroviny proto musí pocházet z čisté přírody a svými čistícími účinky nesmí škodit lidem ani přírodě.

Toto kritérium kvality pro nás znamená, že při výrobě využíváme zcela odbouratelné suroviny minerálního a rostlinného původu a vyhýbáme se používání látek petrochemického (ropného) průmyslu. Ropa je látka neslučitelná s životem, ničí zemědělskou půdu, je stěží odbouratelná přirozenými mikroorganismy a jako pohonná hmota a zdroj energie se významnou měrou podílí na znečištění ovzduší oxidem uhličitým (CO₂).

 

Proč nesouhlasíme s konvenčním zemědělstvím?

 

Samotné rozhodnutí používat pouze minerální látky a látky rostlinného původu však ještě nezajišťuje kvalitu výrobku a jeho šetrnost vůči přírodě. Důležité je brát v potaz i formu, jakou jsou suroviny pěstovány a získávány. Metody konvenčního zemědělství brání rostlinám v jejich přirozeném růstu, ničí jejich přirozené prostředí a jsou výrazným zásahem do ekosystému. Rostlina vypěstovaná běžnými zemědělskými metodami, přestává být rostlinou v pravém slova smyslu. Používáním umělých hnojiv se drasticky zkracuje délka kořínků, zatímco listy a květy se nepřirozeně zvětšují. Následkem toho rostou a tloustnou i plody, které ztrácí vůni a získávají vodnatější chuť.

 

Pro konvenční zemědělství jsou charakteristické monokultury a nedostatečné střídání plodin. Pravidelně se aplikují postřiky proti plevelu a škůdcům a prostředky ke zvýšení délky skladování. Během těchto procedur není možné zabránit znečištění rostlin chemickými koktejly z postřiků.

 

Pěstování a chov orientované čistě na výnos ničí druhovou diverzitu. Genetické zásahy pak posouvají toto zneužití přírody o další úroveň výš. Zásahem do buněčného jádra jsou rostlině vnuceny zásadní změny, které zasahují do látkové výměny i celkového růstu. Rostliny, se kterými bylo takto zacházeno a suroviny z nich získané přicházejí o svou přirozenou vitalitu a ztrácí na účinnosti. 

 

Na druhé straně je zde biodynamické a kontrolované ekologické zemědělství. Zde se nepoužívají žádná minerální hnojiva, syntetické prostředky na ochranu rostlin ani genetické inženýrství. Cílem je skrze šetrné hospodaření ohleduplně přistupovat k zemi, rostlinám a v neposlední řadě i k člověku. Takové zemědělství nedrancuje zemi, naopak ji respektuje a spoluvytváří. To je důvod, proč při výrobě produktů značky Sonett používáme 100% mýdlové oleje a éterické oleje z biodynamického a ekologického zemědělství.

 

 I my musíme dělat výjimky

 

Existují ale i výjimky, kdy Bio suroviny použít nemůžeme. Většinou se jedná se o produkty, které v bio-kvalitě neexistují – cukrové povrchově aktivní látky, síran mastného alkoholu z kokosového oleje. V mimořádných případech tuto variantu nevolíme, protože by to způsobilo přemrštěnou prodejní cenu výrobku.

 

Důsledné dodržování těchto kritérií kvality patří k našim základním závazkům a je projevem našeho respektu vůči lidem a přírodě. 

 

 

Spagyrická krystalizace

 

Díky celostním výzkumným metodám jako je spagyrická krystalizace nebo měření ultraslabé emise fotonů můžeme rozdíly v kvalitě rostlinných látek pocházejících z ekologického zemědělství a konvenčního zemědělství spatřit na vlastní oči.

 

Mohlo by se zdát, že chemickým zpracováním oleje na mýdlo prostřednictvím louhování a zahřívání, nezbude nic z přirozené kvality výchozí suroviny. Spagyrická krystalizace však dokazuje, že opak je pravdou.

 

Rostlinné suroviny jsou během ní po několik hodin destilovány ve vodě a v alkoholu. Poté se při 600 °C zpopelní a oddělí se tzv, spagyrická sůl. Když ji opět rozpustíme v destilátu, vykrystalizuje do obrazce, který má velmi podobnou strukturu a energetickou kvalitu jako výchozí suroviny. To je důkazem toho, že kvalita suroviny je zachována i ve výsledném produktu.

 

Zobrazení krystalu

Sonett Detergentní přísada

20násobné zvětšení 

Zobrazení krystalu

Sonett Práškový prací prostředek

20násobné zvětšení  

Zobrazení krystalu

Sonett Práškový prací prostředek

200násobné zvětšení  

Zobrazení krystalu

Megaperl Prací prostředek

20násobné zvětšení 

 

 

MenuX

Provozovatel webu, Natures Care CZ s.r.o., se sídlem Hlavní 15, Střílky, 76804, IČ: 26288605, jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely a v případě Vašeho souhlasu také pro personalizaci reklam. Přečtěte si Zásady souborů cookies.

Souhlasím

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.