1. úroveň kvality - Výběr surovin

 

Německá značka ekodrogerie Sonett byla založena v roce 1977 a je jedním z průkopníků ekodrogerie v Evropě. Má za sebou přes 40 let vývoje a prodeje výrobků, které jsou šetrné k životnímu prostředí a k lidskému organismu. Základem naší firemní filozofie je zodpovědný přístup ke kvalitě surovin a výrobnímu procesu.

 

Příroda na prvním místě 


Čistící i prací přípravky Sonett jsou vyráběny z přírodních Bio surovin na rostlinné a minerální bázi. Díky tomu jsou 100% rozložitelné a neznečišťují odpadní vody. Výrobky neobsahují žádné zdraví škodlivé složky jako jsou barviva, syntetické konzervanty, enzymy, fosfáty, umělá bělidla či rozjasňující látky. Stejně tak ve složení většiny produktů nenajdete živočišné suroviny. Díky čistému složení výrobky Sonett nedráždí, nezpůsobují alergie a jsou bezpečné i pro citlivou pokožku ekzematiků či dětí.

 

 

Voda je prioritou

 

Základní myšlenkou Sonettu je od počátku ochrana vodních zdrojů. I proto jsou všechny složky produktů biologicky rozložitelné. Sonett vyvinul unikátní technologii rytmizace vody. Jedná se o proces, který simuluje její přirozený pohyb v přírodních vodních tocích a obohacuje ji o balzamické přísady.

 

Šetrné a účinné aktivní látky     

 

Jádrem všech pracích a úklidových prostředků jsou aktivní čisticí látky. V našich přípravcích je touto látkou rostlinné mýdlo. To je pro člověka nejpřirozenější aktivní čisticí látkou, která nezatěžuje přírodu. Mýdlo se v odpadních vodách rychle a úplně rozloží. Během primárního odbourávání je neutralizováno vápenatými složkami vody, během sekundárního odbourávání jej mikroorganismy rozloží na oxid uhličitý C0₂ a vodu H₂O.

 

K podpoře účinnosti mýdla používáme sulfáty kokosového oleje a cukrové tenzidy. Ty jsou vyráběné z kokosu a cukru z kukuřičného anebo bramborového škrobu . Výhoda  těchto mycích složek spočívá v tom, že na rozdíl od těch syntetických nemají pozměněnou vnitřní molekulární strukturu. Díky tomu je mikroorganismy umí rychle a přirozeně odbourat.

 

V přípravcích Sonett dál e použ íváme Bio oleje, rostlinný alkohol, kyselinu citronovou a přírodní minerály jako uhličitan sodný, křemičitany, oxid hlinitý či prášek z pemzy. Nic, co byste nenašli v přírodě a co by se v ní beze zbytků nerozložilo.

 

Harmonizující vonné látky 

 

Pro potěšení vašich smyslů při úklidu a radost z čistého prádla do produktů přidáváme přírodní éterické Bio oleje z kontrolovaného ekologického zemědělství a volně rostoucích rostlin. Kromě příjemné vůně mají tyto oleje také schopnost potlačit růst choroboplodných zárodků. Díky harmonizujícímu účinku na celý organismus se také úspěšně používají při v aromaterapii.

 

Syntetické vůně se, na rozdíl od  Bio éterických olejů, vyrábějí z odpadu z celulózového průmyslu, jako například masově používaný vanilin nebo syntetické vůně z ropných derivátů, mají naprosto opačný účinek. Vedou k nadměrné stimulaci nervově-senzorického systému a mohou způsobovat bezdůvodné pocity stresu či hyperaktivitu dětí.

 

 

Žádné toxiny

 

K výrobě přípravků Sonett nejsou používány ani ethoxylované povrchově aktivní látky, které obsahují nechvalně známý karcinogenní a mutagenní toxin dioxan. Tyto látky jsou v čistících prostředcích velmi rozšířené a označující se zdánlivě neškodným názvem „neiontové povrchově aktivní látky na bázi obnovitelných surovin“. Vyrábějí se z tuků a olejů, které byly chemicky modifikovány petrochemickou látkou ethylenoxid.  

 

Enzymy

 

Enzymy jsou bílkoviny, které se vyskytují téměř ve všech běžných pracích prostředcích a které mohou vyvolat alergie a poškodit životní prostředí. V Sonettu  si vážíme svého zdraví i přírody a enzymy nepoužíváme.

 

Zelená energie

 

Polovinu elektrické energie potřebné na výrobu a vývoj získáváme z malé vodní elektrárny v blízkosti místa, kde je vyrábíme. Druhou polovinu nám dodává Greenpeace Energy.  Tekutá mýdla se dokonce vyrábějí postupem, který transformuje oleje na mýdla bez použití jakékoliv energie. Na topení používáme systém spalování dřevitého odpadu.

 

 

 

 

 

MenuX

Provozovatel webu, Natures Care CZ s.r.o., se sídlem Hlavní 15, Střílky, 76804, IČ: 26288605, jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely a v případě Vašeho souhlasu také pro personalizaci reklam. Přečtěte si Zásady souborů cookies.

Souhlasím

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.