3. úroveň kvality – Biodynamika vody

 

Třetí úroveň kvality značky Sonett se týká vody a spočívá ve využívání tzv. balzamických přísad. Během výrobního procesu tekutých čistících prostředků zpracováváme veškerou vodu v tzv. revitalizační aparatuře. Ta se skládá z 12 skleněných nádob tvaru vejce. Do soustavy vháníme čistou vodu, která zde vytvoří vír simulující přirozený pohyb vody v přírodě. Díky tomuto procesu dochází k jejímu opětovnému nabití energií.

 

Pomocí balzamických přísad z kadidla, zlata, myrhy, vavřínu, olivového oleje, růžové soli a jmelí je voda rytmizována v mixéru absolutně aerodynamického tvaru a následně je v malém množství přidávána do hotových pracích a čistících prostředků.

 

Důvodem pro celý tento proces, a našim cílem, je vyrovnat se tak s potenciálně životu nepřátelským působením odstředivých pohybů míchacích a plnících strojů. Do tekutých přípravků proto přidáváme takto rytmizované balzamické přísady, které v sobě nesou impuls k život podporujícímu pohybu. Podle našich informací, jsme jediní, kdo v oblasti čistících a pracích prostředků klade důraz na rytmizaci vody a používání těchto zdraví prospěšných technologií ve výrobě. Díky prvním výzkumům krystalické analýzy je již možné dokázat kvalitu tímto způsobem připravených produktů.  

 

Balzamické přísady

Naše balzamické přísady se skládají ze zlata, kadidla, myrhy, vavřínu, olivového oleje, růžových solí a jmelí. Tyto jemně mleté suroviny společně s vodou rytmizujeme v mixéru oloidového tvaru osmi směrným pohybem po křivce ležaté osmičky a následně v malých dávkách přidáváme v průběhu výroby do finálních výrobků. Tuto unikátní přísadu najdete v produktech v poměru přibližně 100 ml na 400 kg prášku, respektive 100 ml na 1200 l tekutého produktu.

 

Zatímco odstředivý pohyb, který je základem běžných strojních procesů, má tendenci ničit život, pulsující osmi směrný zpětný pohyb oloidového mixéru má naopak život podporující účinek. Ležatá osmička má ideální tvar přírodního meandru a společně s vírem a vlnou charakterizují tři základní formy pohybu vody.

 

Když pereme prádlo, umýváme nádobí, nebo si myjeme vlasy, používáme prostředky s obsahem tenzidů, které ruší povrchové napětí vody neboli její schopnost tvořit kapky. Abychom dosáhli čistícího nebo pracího účinku, vždy tedy dochází k určitému znehodnocení vody. Proto je extrémně důležité rychlé odstranění účinku tenzidů tak, aby se voda co nejrychleji mohla znovu začlenit do svého přirozeného oběhu a měla co nejmenší negativní dopad na přírodu. K tomu napomáhá právě pohyb v našem mixéru, který byl “vtisknut” balzamickým přísadám přidávaným do vody použité v produktech Sonett.

 

Oloidový mixér

 

 

Co to je oloid? Jedná se geometrické těleso absolutně aerodynamického tvaru vyvinuté na základě převrácené krychle. Jeho zvláštností je, že jako jediné známé geometrické těleso přejede při válení po ploše celým svým povrchem.

 

Oloidový mixér lehkým válením v rovině vytváří motavý pulsující pohyb naprosto odlišný od běžných pohybů využívaných ve strojírenství. Běžnými pohyby při výrobě je rotace a translace. Pro oloidový mixér charakteristický motavý pohyb představuje třetí druh pohybu, který je rytmicky pulsující, osmi směrný a pro vodu nejpřirozenější.

 

 

 

Revitalizační aparatura Sonett

 

V současnosti projde za jeden den výrobním procesem v Sonettu přibližně 10 000 l vody denně. Veškerá tato voda je vedena skrze výše popsanou revitalizační aparaturu. Zde volně proudí skrze 12 skleněných vejčitých nádob a sama se v nich zrychluje a formuje se do krásných trychtýřovitých vírů.  

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

MenuX

Provozovatel webu, Natures Care CZ s.r.o., se sídlem Hlavní 15, Střílky, 76804, IČ: 26288605, jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely a v případě Vašeho souhlasu také pro personalizaci reklam. Přečtěte si Zásady souborů cookies.

Souhlasím

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.